Back to top

Blogy

Structural-Thermal Simulation of FDM 3D Printing Process in ANSYS Mechanical

Simulation of 3D printing in ANSYS done by company SVS FEM Fused depositing modeling (FDM) is manufacturing process which is used by some type of 3D printers. Mechanical stability of printed structure can be weakness of the method. It is caused by high thermal changes and thermal expansion of common filament material.

ANSYS AIM Infoday v SVS FEM

Každé první pondělí v měsíci pořádáme ANSYS AIM Infoday - přijďte si k nám vyzkoušet nové multifyzikální prostředí od společnosti ANSYS. Uživatelsky příjemné, chytré a intuitivní prostředí ANSYS AIM umožňuje numericky řešit fyzikální problémy z různých fyzikálních disciplín jak samostatně, tak i souběžně se vzájemnou interakcí.

Simulace pneumatik v software ANSYS

Jednu z výzev pro produkty ANSYS představují koncepty výrobců pneumatik. Pneumatiky byly dlouhou dobu automobilovým průmyslem opomíjené. Mezi klasické požadavky na pneumatiky výrobců vozidel patří tvar dezénových drážek pro optimální odvádění vody při jízdě za mokra nebo na sněhu. Tento úkol je jak dělaný pro produkty ANSYS Fluids. Pneumatiky nejen, že musí umožnit co nejlepší kontakt s vozovkou, ale také musí odolat ostrým předmětům na vozovce.

Nové portfolio produktů ANSYS CFD

S příchodem nové verze ANSYS 18 došlo ke změně v produktovém portfoliu pro oblast CFD. Společnost ANSYS Inc. navázala na předchozí úspěšnou změnu v produktovém portfoliu pro mechaniku ANSYS Mechanical.

Nově vytvořeny balíky licencí verze ANSYS 18 s sebou přináší řadu rozšíření a možností, které prohlubují možnosti CFD simulací. Cílem je zjednodušit proces návrhu i vývoje produktů a urychlit inovaci produktů.  Dle vašich požadavků pro CFD simulace si můžete vybrat z následujících tří úrovní:

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - blogy